نحوه سفارش و پشتیبانی

 چکاد جهت بهبود بخشیدن به فرایند فروش محصولات و همچنین ارائه خدمات پشتیبانی منظم و قابل پیگیری ، نسبت به راه اندازی سامانه فروش و پشتیبانی خود اقدام نموده است. بدیهی است تمامی کاربران گرامی جهت خرید هاست ، دامنه ، سرورهای مجازی ، خدمات هاستینگ ، سامانه پیامک و شارژ پیامک ، درخواست پشتیبانی ، سوالات ، شکایات و ... می بایست به پرتال مذکور مراجعه نموده و پس از ثبت نام در سایت نسبت به ارسال درخواست خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است کاربرانی که قصد خرید بسته های نرم افزاری عمومی شرکت ، سفارش محصولات نرم افزاری تجاری و یا مشاهده دموی محصولات را دارند می بایست درخواست خود را به صورت مکتوب در سربرگ شرکت و یا سازمان مربوطه تهیه و پس از عضویت در سایت پشتیبانی ، درخواست خود را برای واحد فروش ارسال نمایند.

شرکت چکاد با تغییرات عمده در ساختار شرکت گام جدیدی در راستای ارائه خدمات الکترونیکی به هموطنان عزیز نموده است و واحد پشتیبانی شرکت نیز بصورت 24 ساعته و در تمامی ایام هفته آماده پاسخگویی به شما هموطنان گرامی از طریق ارسال درخواست در پرتال پشتیبانی می باشد.

شایان ذکر است از این پس تمامی سایت های شرکت که به صورت مجزا از هم و هر کدام مختص به یکی از فعالیت های شرکت بوده اند با سایت اصلی شرکت ادغام گردیده و از این پس سایت رسمی شرکت شامل تمامی خدمات و محصولات شرکت می باشد. سایت شرکت نیز از طریق دامنه های ذیل قابل دسترس می باشد :

www.ChakadCo.Com

www.ChakadCo.Ir

پرتال فروش و پشتیبانی شرکت :

www.Support.ChakadCo.Com