در زیر برخی از مفاهیم و موارد مهم مورد نیاز شما برای شروع کار توضیح داده شده است :
سامانه پیامک ، پنل پیامک یا نرم افزار ارسال پیامک چیست ؟
برای ارسال پیامک شما نیاز به یک نرم افزاری دارید ، سامانه پیام کوتاه یک نرم افزار است بر روی سایت ما که شما می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خودتان وارد پنل شوید ، این نرم افزار به سرور مخابرات متصل است و در نتیجه دیگر نیازی به سیم کارت و ... جهت ارسال پیامک نیست.
هزینه سامانه پیامک چقدر است ؟
تعرفه سامانه پیامک در بسته های مختلف متفاوت می باشد.هزینه پنل ها به صورت یکساله میباشد و پس از اتمام قرارداد شما می بایست هزینه شماره و پلن را طبق تعرفه همان سال جهت تمدید یک سال دیگر پرداخت نمایید.
همانند یک سیم کارت ایرانسل ، زمانیکه شما سیم کارت ایرانسل را می خرید باید کارت شارژ ایرانسل نیز بخرید که در سامانه پیامک کارت شارژ همان شارژ پیامک می باشد.
تعرفه شارژ پیامک چقدر است ؟
تعرفه شارژ پیامک یا همان اعتبار ارسال پیامک در تیراژ های مختلف متفاوت می باشد مثال از 1 عدد پیامک تا 5000 پیامک هر پیامک فارسی 125 تومان و هر پیامک لاتین 245 تومان می باشد.
شماره اختصاصی چیست ؟
شماره ای با پیش شماره 3000 که به مدت یکسال در اختیار شما قرار می گیرد .

جهت مشاهده لینک شماره اختصاصی لطفا کلیک نمایید.

آیا شما نیاز به شماره اختصاصی جداگانه ای دارید ؟
بله، جهت استفاده از تمامی بسته های ارائه شده توسط شرکت چکاد شما می بایست یک شماره اختصاصی نیز خریداری نمایید.
آیا امکان خرید پنل بدون شماره اختصاصی وجود دارد و نحوه دریافت پیامک بدون شماره اختصاصی چگونه است ؟
خیر، به دلیل حذف شماره عمومی از سوی اپراتورها دیگر شماره عمومی واگذار نمی گردد.
آیا راهنمای سامانه نیز وجود دارد ؟
بله ، راهنمای سامانه در بخش پشتیبانی داخل پنل موجود است.
چرا برخی از شرکت پنل نا محدود یا رایگان می فروشند ؟
همانطور که خودتان می دانید عمر انسان محدود می باشد ، شرایط اقتصادی ، سیل و زلزله و ... و تورم و همچنین شکست در تجارت همواره وجود داشته است و مهم تر از همه قرارداد شرکت های اصلی با اپراتورها به صورت سالیانه می باشد ، همواره به این نکته توجه داشته باشید که پشتیبانی خوب و عالی هزینه بر می باشد و اگر شرکت چکاد و شرکت های معتبر دیگر هزینه ای را برای پنل ها به صورت سالیانه از شما دریافت می کنند ، در اصل هزینه ای اندک بابت پشتیبانی از شما گرفته اند .
همیشه ملاک بهتر بودن پایین بودن قیمت ها نیست ، اما شرکت چکاد هزینه ای اندک از شما بابت پشتیبانی می گیرد و این اطمینان را به شما می دهد که خدماتی عالی به شما ارائه دهد ، نظیر ارتقا سرور ، ارتقا نرم افزار ، پشتیبانی تلفنی و رفع مشکلات احتمالی پنل ها و ...