برای فعالسازی سامانه ارسال پیامک انجام مراحل زیر الزامی است :
1 - به سایت پشتیبانی / فروش  چکاد مراجعه نمایید. ( www.Support.Chakadco.Com )
2 - یکی از نسخه های سامانه را از بخش پلن های پیامک انتخاب نمایید
3 - مبلغ پلن را به صورت کارت به کارت ، آنلاین و یا واریز به حساب به یکی از شماره حساب های شرکت واریز نمایید
4 - با واحد فروش  ( از طریق ایجاد درخواست در سایت پشتیبانی ) تماس حاصل فرمایید و واریزی خود را اعلام نمایید
5 - به نسخه نمایشی سامانه پیامک مراجعه نمایید و از قسمت تنظیمات و سپس استعلام شماره به جستجوی شماره دلخواه خود جهت آزاد بودن اقدام نمایید.
6 - با واحد فروش ( از طریق ایجاد درخواست در سایت پشتیبانی ) تماس حاصل فرمایید و به ترتیب اولویت شماره های مد نظر خود را اعلام نمایید تا پس از استعلام از شرکت مخابرات شماره و هزینه آن به شما اعلام گردد تا پس از پرداخت فاکتور ، سامانه به شما تحویل گردد. لازم به ذکر است به دلیل استعلام شماره های درخواستی از مرکز مخابرات درخواست های شماره می بایست در ساعات اداری ارسال گردد.
7 - پس از پرداخت مبالغ مربوطه قرارداد سامانه پیامک از طریق تیکت در پرتال پشتیبانی برای شما ارسال می گردد که شما می بایست پس از تکمیل ، فرم قرارداد را به صورت خوانا اسکن نموده و به صورت الکترونیکی از طریق همان تیکت به همراه اسکن کارت ملی خود برای ما ارسال نمایید
8 - ظرف مدت 5 الی 60 دقیقه سامانه ارسال پیامک شما فعال می شود و می توانید با زدن دکمه ورود به سامانه جدید وارد پنل شده و پیامک های خود را ارسال نمایید
در صورت داشتن هرگونه سوال با واحد فروش یا پشتیبانی تماس حاصل فرمایید ، امکانات ، تعرفه ها ، قوانین و مقررات و پرسش های متداول را مطالعه نمایید و یا در صورت امکان از طریق ارسال درخواست در سایت پشتیبانی با ما تماس بگیرد تا با سامانه پیامک چکاد به صورت کامل آشنا شوید.