با توجه به مباحث پیشین و امکانات ذکر شده در خصوص قابلیت ها و امکانات پرتال بیمه ، جدول هزینه ها و پشتیبانی از سامانه به شرح ذیل ارائه می گردد.

ردیف

نام محصول / خدمات

قیمت / تومان

1

پرتال بیمه به همراه سامانه پیامک

300000 ( سیصد هزار )

2

دامنه IR و 300 مگابایت هاست

رایگان

3

پلن 4 سامانه پیامک چکاد

رایگان

4

شماره 14 رقمی سامانه پیامک

رایگان

5

قابل پرداخت

300000 ( سیصد هزار )

شرایط تمدید و شارژ :

1 – دامنه و هاستینگ ارائه شده از زمان خرید محصول به مدت یک سال به صورت رایگان در اختیار نماینده بیمه می باشد. نماینده بیمه در صورتیکه در مدت یکسال از عملکرد خدمات رضایت حاصل نمود جهت تمدید می بایست به صورت سالیانه و در ابتدای هر سال مطابق جدول ذیل هزینه مربوط به هاستینگ را پرداخت نماید.

2 – سامانه پیامک و شماره 14 رقمی آن به مدت یک سال به صورت رایگان از زمان خرید محصول در اختیار مشتری می باشد و در سررسید سال بعد در صورت تمایل به ادامه استفاده از خدمات ، مشتری می بایست مطابق جدول ذیل نسبت به پرداخت مبالغ به صورت سالیانه اقدام نماید.

3 – سامانه پیامک بعد از تحویل به مشتری فاقد شارژ می باشد و مشتری می بایست بسته به نیاز خود از طریق سامانه شارژ ، نسبت به شارژ سامانه پیامک مطابق تعرفه های موجود اقدام نموده و پیامک های خود را ارسال نماید .

جدول قیمت تمدید سالیانه :

ردیف

نام محصول / خدمات

قیمت / تومان

1

دامنه IR

5500

2

300 مگابایت هاستینگ

60000

3

پلن 4 سامانه پیامک چکاد

110000

4

شماره 14 رقمی سامانه پیامک

30000

5

مجموع مبلغ

205500

6

تخفیف سالیانه

20 درصد

7

قابل پرداخت ( با احتساب تخفیف )

164000

 پشتیبانی و نحوه خرید محصول :

1 – محصول فوق به صورت کلی یعنی پرتال و سامانه پیامک به همراه یکدیگر به فروش می رسد .

2 – جهت خرید محصول در صورت اعلام مشتری در هنگام سفارش ، قرارداد رسمی منعقد می گردد.

3 – این محصول به مدت یک سال شامل خدمات پشتیبانی به صورت رایگان می باشد که این خدمات شامل ارائه فایل آموزشی و راهنمای سامانه ، بروز رسانی ها به نسخه های جدید و رفع احتمالی باگ ها و مشکلات سامانه می باشد.

4 - نحوه پشتیبانی نیز به صورت ارسال تیکت از طریق سایت پشتیبانی می باشد. در صورتیکه پشتیبانی از طریق پرتال قابل درک و مفهوم برای کارشناسان نباشد ، کارشناسان مربوطه از طریق تماس تلفنی با مشتری مشکلات را توضیح و برطرف می نمایند.

5 - پرداخت هزینه بابت خرید پرتال نمایندگی بیمه فقط یکبار در هنگام عقد قرارداد انجام می پذیرد ولی پرداخت هزینه بابت "پلن پیامک + خط 14 رقمی" و "300 مگابایت هاست + یک دامنه IR " می بایست سالیانه در سررسید سالیانه قرارداد و مطابق قیمت همان سال مجدد پرداخت گردد.

6 – نمایندگی های بیمه جهت خرید سامانه می بایست مراحل ذیل را طی نمایند :

الف ) تنها یک بار ثبت نام در پرتال فروش و پشتیبانی چکاد به آدرس :www.Support.ChakadCo.Com

( اطلاعات هنگام ثبت نام می بایست حقیقی و به دقت تکمیل گردد )

ب ) پس از عضویت در سایت در صورتیکه قبل از خرید سوالی دارید می توانید با مراجعه به قسمت " ارسال درخواست " سوالات خود را مطرح نموده و در غیر اینصورت می توانید با مراجعه به منوی " سفارش " از سمت راست و انتخاب گزینه محصولات ویژه ، پرتال بیمه را انتخاب و سفارش خود را ثبت نموده و سپس به صورت آنلاین پرداخت نمایید. پس از پرداخت کارشناسان واحد فروش جهت ارسال قرارداد و هماهنگی های لازم با شما ارتباط برقرار می نمایند.

استفاده از سامانه فروش و پشتیبانی چکاد و ارسال درخواست ها از طریق تیکت به این جهت می باشد که اولاً مکاتبات طرفین قابل ثبت و پیگیری باشد و ثانیا این مکاتبات از حالت پروسه وقتگیر نامه نگاری های سنتی به سیستم آنلاین تغییر یابد.